2011. március 30., szerda

KERÉKVÁR-BÉKÁS IDŐFUTAM 2011.03.27.

Az Amatőr Kupa 2. futamaként és egyben Budapest Bajnokságként rendezték meg a Kerékvár-Békás időfutamot Tahitótfalu és Kisoroszi között. A táv 18km volt, nagyrészt sík, de mindig szeles és az elmúlt évekhez képest változott egy kicsit a pálya.
Ez volt az első időfutam, amin országútival indultam (mivel csak a második versenyem országútival és az előző mezőny verseny volt :) ), így kellett szereznem egy könyöklőt a tökéletes aero-póz érdekében. Egy Acor márkájúra esett a választás, a verseny előtti hétfőn vettem meg, a legjobb benne az, hogy gyárilag rosszul van összeszerelve, szerencsére könnyen átforgattam mindent a helyére. Ezután csak a bringát kellett beállítani az időfutamra, kormányt lerakni (kalapálni a stucnit :) ) amennyire csak lehet és a nyerget előretolni. Az első edzésen sem volt gondom a könyöklő használatával, kicsit instabilabb tőle a bringa, így kanyarba erősen bedőlni és erős oldalszélben haladni nehéz vele. Egész héten jó idő volt, de megint vasárnapra ígérték a lehűlést, ezért vihettem magammal a teljes téli ruházatomat is.
Korán kellett kelnem, hogy időben odaérjek, mert csak 9.45-ig lehetett nevezni, furcsa volt, hogy fél hétkor még sötét volt, persze pont most kellett átállítani az órát. 9re ott voltam, még a nap is kisütött és egyáltalán nem tűnt hidegnek a levegő. Gyorsan beneveztem, a 10.56-os rajtidőpontot választottam magamnak, a számlaírásnál meg segítettem a számlát írő hölgynek, kicsit vicces volt, mert nem volt rajta az olvasó szemüvege és így elég rosszul látott :) . Összeraktam a bringát, felraktam a görgőre és már csak azt kellett kitalálni, hogy mit vegyek fel. Kicsit fújt a szél, a hőérzetem alapján arra jutottam, hogy elég lesz a rövidnadrág + bemelegítőkrém, egy aláöltöző felülre és rövid mez. 10óra körül kezdtem el a bemelegítést, a lábaim kipihentnek tűntek. 10.55-re odamentem a rajthoz, nagyon gyorsan eltelt az az egy perc. A rajtolás nem sikerült túl jól, nagy áttétellel akartam indulni és még a pedálba is sokadszorra sikerült csak belépnem. Ha valaki látta ezt kívülről jót nevethetett rajtam. A rajt után egy km-re volt erős jobbos kanyar, ami rávitt a régi pályára, érdekes volt 45km/h-val közeledni a kanyar felé és nem látni, hogy hol kéne majd elkanyarodni, itt bele is fékeztem egy kicsit, utólag már tudom, hogy nem kellett volna. Innentől következett a hosszú enyhén lejtő és enyhén oldal-hátszeles kb 8km, ezen a szakaszon az volt a célom, hogy haladjak is, de figyeljek a pulzusra is, nehogy elfárasszam magam a táv második felére, 42-46km/h-val haladtam a fordítóig. A fordítónál megint bénáztam egy kicsit, itt is másodpercek úsztak el. Ezután következett a nehezebbik fele a versenynek, éreztem a szembeszelet, az emelkedőt, a ritmust sem találtam (nem volt áttételem erre a tempóra, pedig sokat szórakoztam vele verseny előtt) és a lábam is egyre jobban fázott, kellett volna a hosszú termonadrág. De csak mentem és mentem, szerencsére a pulzusom nem esett vissza és nem is ment fel nagyon és még a táv is fogyott. Akkor éreztem, hogy elsavasodtam amikor az egyik emelkedős részen állva akartam felmenni (mert a nyereg már nagyon nyomott :) ), de nem volt plusz erő a lábamban. Az utolsó egy perc telt el nagyon nehezen, de végül beértem a célba. Visszagurultam a rajtközpontba, itt ettem pár ingyen margarinos kenyeret (plusz pont ezért a szervezőknek, hogy ilyennel készültek), aztán felkerültek az első eredmények a monitorra. Megláttam a legjobb időt, több mint 4 perccel jobb mint az enyém (persze egy válogatott versenyzőé volt), még dobogós helyen voltam, de nagyon sokan jöttek még utánam, ezért tudtam, hogy biztos csak sokadik leszek. Ezután átöltöztem, átszereltem a bringát és elmentem egy kis pilisi kalandozásra. Eredetileg a Hegyek Pokla pályáját akartam bejárni, de sikeresen eltévedtem (ezentúl sem hallgatok bizonyos emberekre a fórumon), furcsa volt, hogy ilyen rossz minőségű úton akarnak versenyt rendezni, persze emelkedő, de azért mégse félig földút legyen, aztán Dobogókőtől légvonalban pár száz méterre teljesen elfogyott az út, itt tudtam, hogy biztos rossz helyen vagyok. Vissza kellett gurulnom ezen az úton. Mit mondjak? Végigfékeztem az egészet és közben majdnem megfagytam, megint alulöltöztem, fönt max 5fok lehetett én meg őszi ruhában voltam. Azért kalandnak jó volt :) . Visszatekertem az időfutamra, pont akkor értek be az utolsó indulók, láttam, hogy az eredménylistán elég hátul vagyok már.
Végül abszolút 41. , kategória 12. lettem, annyira nem rossz több mint 250 indulóból, persze lehetne jobb is, de most nem szenvedek ezen, majd eljön a május-június, az én időm. Jövőhéten újra időfutam :) .